image image image

z Pico de Arieiro do Pico de Ruivo

i z powrotem …

Wschód słońca na Pico de Arieiro.


Na ten szczyt, jeden z trzech najwyższych szczytów Madery (wys. 1818m n.p.m.), przyjeżdża się by obejrzeć wschód słońca. Jest to o tyle niesamowite wrażenie, że jest się nad chmurami, które gromadzą się nad Atlantykiem w nocy i utrzymują przez jakiś czas. Wrażenie niezapomniane. Czasami podobno chmury podchodzą prawie pod same stopy… Nie mieliśmy dziś tego szczęścia, ale i tak było pięknie!

z Pico de Arieiro powędrowaliśmy szlakiem na najwyższy szczyt Madery – Pico de Ruivo (1862m) szlakiem PR1. To jeden z piękniejszych szlaków na wyspie.


chociaż różnica wysokości między tymi szczytami nie jest duża, to trzeba się trochę namęczyć, by przejść ten szlak w obie strony (a to jedyna opcja, gdy samochód zostawi się przy Pico de Arieiro, gdyż nie da się zrobić pętli). Widoki jednak nagradzają wszelkie trudy. Pogoda kolejny raz nam dopisała, a końcówkę szlaku powrotnego pokonywaliśmy chwilami we mgle, co było dodatkową atrakcją…

stairway to heaven…

czasem nawet dobrze, że nie było widać, co kryje mgła…. przejście tą granią może przyprawić o zawrót głowy, gdy zobaczy się taką przepaść po obu stronach!